ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ Η ΔΗΛΩΣΗ ΤΗΣ ΑΠΕΡΓΙΑΣ

Μέχρι  Αύριο 7 Οκτωβρίου να καταχωρίσετε  την απεργία της Τετάρτης 5 Οκτωβρίου. Πρέπει να εκδοθεί άμεσα η μισθοδοσία του ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ και σύμφωνα με την ΕΑΠ πρέπει η περικοπή της απεργίας να γίνεται τον αμέσως επόμενο μήνα.

1. Αν έχετε απεργούς αναπληρωτές στις παρατηρήσεις σημειώστε ότι πρόκειται για αναπληρωτή.
  2. Αν έχετε εκπαιδευτικούς του σχολείου σας που δεν πληρώνονται από τη μηχανογράφηση ΑΧΑΙΑΣ μεριμνήστε να ειδοποιήσετε τα σχολεία τους ότι  έκαναν απεργία

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!
ΤΟ ΚΑΘΕ ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΗΛΩΝΕΙ ΑΠΕΡΓΙΑ  ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΑΠΕΡΓΙΑΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ (βρίσκονταν στο πρόγραμμα του σχολείου) ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΤΟΥΣ.

ΔΩΣΤΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΣΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΔΗΛΩΘΕΙ ΑΠΟ 2 ΣΧΟΛΕΙΑ (δηλαδή κρατηθεί 2 φορές η απεργία) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΤΟΥ ΓΙΝΕΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ