Σκοπός

Λίγα Λόγια για το Δικτυακό Τόπο

Ο Δικτυακός αυτός Τόπος δημιουργήθηκε για τις ανάγκες ενημερώσης των σχολείων της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Αχαΐας, σχετικά με οικονομικά θέματα και ειδικότερα για θέματα μισθοδόσίας των Εκπαιδευτικών και των Διοικητικών Υπαλλήλων.

Στο Δικτυακό αυτό Τόπο θα γίνεται η ενημέρωση των Διευθυντών και των Υπεύθυνων Οικονομικών των σχολείων της Δ. Ε. Ν. Αχαΐας αναρτόντας :

• Oδηγίες- Διαδικασίες  για θέματα μισθοδοσίας
  • Έγγραφα με τη μορφή αρχείων
  • Φόρμες για συμπληρωση στοιχείων που απαιτούνται

Επίσης οι Εκπαιδευτικοί – Διοικητικοί Υπάλληλοι μπορούν να υποβάλλουν αίτηση προς τη Διεύθυνση Δ. Ε. Ν. Αχαΐας για έκδοση Βεβαίωσης Αποδοχών τους καθώς η υπηρεσία διαθέτει μια σειρά On Line Φορμών για άμεση εξυπηρέτηση.

Παρακαλούμε για τη συχνή επίσκεψη των Διευθυντών και των Υπεύθυνων Οικονομικών των Σχολείων, για ενημέρωνονται έτσι ώστε τα σχολεία της Δ.Ε. Ν.Αχαΐας να εργάζονται σε ένα Σύγχρονο Ψηφιακό Περιβάλλον ελαχιστοποιώντας τη διακίνηση εγγράφων και τη γραφειοκρατεία.

Μηχανοργάνωση
Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Αχαϊας