Οι φίλοι μας ,τα ζώα

20220225 114938

Στα  πλαίσια  του εργαστηρίου   δεξιοτήτων   του   2ου  Θεματικού  κύκλου,   ΦΡΟΝΤΙΖΩ  ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ  με  υπόθεμα  την  Παγκόσμια και τοπική πολιτιστική κληρονομιά: Ζωοφιλία, δικαιώματα ζώων και   αειφορία

και  τίτλο,  <οι   φίλοι  μας ,  τα ζώα >

συνδημιουργήσαμε   εκπαιδευτικοί  και  νήπια , ένα  ομαδικό ημερολόγιο  των   δράσεων  μας,  αποτελούμενο  κυρίως από  ζωγραφιές, εικόνες, φωτογραφίες  , που   παρήχθησαν  από  την  ομάδα -τάξη   μας  ,μετά από  διαλογική   συζήτηση και συμφωνία  στο   σχολικό  μας   συμβούλιο.

Στόχος   μας   ήταν ,  να  ευαισθητοποιηθούμε  όλοι  μαζί   ,και να  ενεργοποιηθούμε ,  προκειμένου να προστατέψουμε  κάθε κρίκο της αλυσίδας του οικοσυστήματος   ,γύρω  μας  ,και  ιδιαίτερα  τους   ζωικούς  οργανισμούς.

Λήψη αρχείου

Δημοσιεύθηκε στην ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ, Εργαστηρια δεξιοτήτων, Περιβάλλον, ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.