ΦΥΤΕΥΩ ΕΝΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙ

Αφού  Μάθαμε για τις φάσεις ανάπτυξης που ακολουθεί ένα σποράκι και  τί  χρειάζεται  για να μεγαλώσει και να γίνει  φυτό, Πειραματιστήκαμε φυτεύοντας  μέσα στην τάξη, και  Καλέσαμε και τους γονείς να φυτεύσουμε μαζί ένα λουλούδι και να ομορφύνουμε την αυλή του Νηπιαγωγείου  μας. Τους Ευχαριστούμε!!!

DSC02443DSC02444DSC02446

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΔΡΑΣΗ

ΦΥΤΕΥΩ ΕΝΑ ΛΟΥΛΟΥΔΙ

Σας προσκαλούμε στη Δράση που διοργανώνει το Σχολείο μας με θέμα

<<Φυτεύω ένα λουλούδι>>

η οποία θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή  12  Μαΐου 2023 και ώρα  11:00΄, με σκοπό να ομορφύνουμε τον αύλειο χώρο.

Πάρτε, λοιπόν, και εσείς ένα λουλούδι  εργαλεία και χώμα  και ελάτε την Παρασκευή  στο Σχολείο μας, για να δώσουμε ΖΩΗ στον κήπο!!!Ελάτε  να ομορφύνουμε το περιβάλλον , να διασκεδάσουμε με τα παιδιά μας…

Σας υπενθυμίζουμε πως για την επιτυχία της Δράσης, είναι απαραίτητη η δική σας συμβολή. Παιδιά και γονείς μπορούμε να αλλάξουμε το Περιβάλλον μας και να το κάνουμε πιο ευχάριστο και δημιουργικό!!!

Σας περιμένουμε με ένα χαμόγελο  και ένα λουλούδι!!!

Περιμένουμε  μπαμπάδες  και  όλες  τις   μαμάδες!!!!!

Η  Προϊσταμένη                Ο Σύλλογος Διδασκόντων

DSC02459DSC02452ΦΥΤΕΜΑ 3ΦΥΤΕΜΑDSC02451