«L’ Art en gagé vecteur de promotion et dediffusion des valeurs del’ Union Européenne / Η τέχνη ως μέσο διεκδίκησης δικαιωμάτων και φορέας προώθησης και διάδοσης των αξιών της Ευρωπαϊκής Ένωσης». (Άφιξη 3-4-2022)

Πρόγραμμα Erasmus+ Δράση KA229 / Συμπράξεις ανταλλαγών μεταξύ σχολείων, στον τομέα της Σχολικής Εκπαίδευσης με τίτλο:
«L’ Art engagé vecteur de promotion et dediffusion des valeurs del’ Union Européenne / Η τέχνη ως μέσο διεκδίκησης δικαιωμάτων και φορέας προώθησης και διάδοσης των αξιών της Ευρωπαϊκής Ένωσης».
Τέταρτη συνάντηση των συνεργαζόμενων σχολείων στο Μουσικό Σχολείο Άρτας, από 04 μέχρι 08 Απριλίου.
Έφτασαν απόψε στην πόλη μας οι φιλοξενούμενοι συνεργάτες μας!!!
Οι μαθητές μας και οι μαθήτριές μας τους περίμεναν. Αγκαλιές, χαμόγελα, αμηχανία, έννοια για τη φιλοξενία, επικοινωνία….. όμορφες στιγμές, μοναδικές εμπειρίες!!!!