Το κάπνισμα είναι μια νοσηρή συνήθεια την οποία οι νέες και οι νέοι εδώ και δεκαετίες την επαναλαμβάνουν συστηματικά πάρα τις άπειρες μελέτες που αποδεικνύουν την επικινδυνότητα του.
Στα πλαίσια του μαθήματος της ερευνητικής εργασίας ο μαθητής Χρήστος Κουρινιώτης δημιούργησε ένα αντι-καπνιστικό βίντεο για να ενημερώσει και ευαισθητοποιήσει τους συμμαθητές του για τις βλάβες που προκαλεί το κάπνισμα.
Δείτε το βίντεο
Παρακάτω παραθέτουμε τις αφίσες που δημιούργησαν οι μαθητές του Β2 για το κάπνισμα μέσα από τις οποίες στέλνουν ένα μήνυμα ζωής χωρίς εξαρτήσεις.
Αφήστε μια απάντηση