Γιορτή Αποφοίτησης της Γ’ Λυκείου σχ. έτους 2023-2024

1718257555340 1 Σε κλίμα χαράς αλλά και συγκίνησης πραγματοποιήθηκε η γιορτή αποφοίτησης της Γ’ τάξης του Γενικού Λυκείου Σερβίων. Το βράδυ της Τετάρτης 12/06/2024, τελευταία ημέρα των εξετάσεων, εκπαιδευτικοί, γονείς και παιδιά μοιράστηκαν ιστορίες από τη σχολική πορεία τους, αντάλλαξαν ευχές και παρακολούθησαν σε βίντεο τις ωραιότερες στιγμές της μαθητικής τους διαδρομής.

Η Διευθύντρια του Σχολείου στη σύντομη ομιλία της ευχαρίστησε τους μαθητές και τις μαθήτριες για τη συνεργασία, θυμήθηκε αστείες στιγμές και υπογράμμισε ότι η επιτυχία στη ζωή δεν καθορίζεται μόνο από την είσοδο ή μη στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, αλλά κυρίως από τις αξίες, την ηθική και τον τρόπο που θα επιλέξει ο κάθενας και η καθεμία να “βαδίσει” στη ζωή του/της.

Ο Πρόεδρος του 15μελούς ευχαρίστησε όλους τους εκπαιδευτικούς για τη συμβολή τους στη μαθητική ζωή των παιδιών και με νοσταλγία ανέφερε σημαντικά ορόσημα των τριών λυκειακών χρόνων.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες τοποθέτησαν φωτογραφίες, αναμνηστικά αντικείμενα και τις ευχές τους στη χρονοκάψουλα και έδωσαν ραντεβού σε 20 χρόνια από σήμερα για το reunion της τάξης τους.

Untitled1718257514742

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/lykservi/2024/06/13/giorti-apofoitisis-tis-g-039-lykeioy-sch-etoys-2023-2024/