Μία ημέρα πριν τις διακοπές του Πάσχα, παρουσία των εκπαιδευτικών και του σχολικού συμβούλου κ. Παπαβασιλείου, πραγματοποιήσαμε στο φουαγιέ του ΓΕΛ Σερβίων, δραματοποίηση σκηνών από την πάντα επίκαιρη τραγωδία του Σοφοκλή “Αντιγόνη”, με αυτά τα υπέροχα παιδιά της Β’ τάξης Λυκείου. Η δραματοποίηση έγινε στα πλαίσια ενός από τα Σχέδια Δράσης του σχολείου μας, με …
26 Απριλίου 2024 αρχείο
Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/lykservi/2024/04/26/i-drastiriotita-toy-mina-aprilios-pame-antistasi-dramatopoiisi-skinon-apo-tin-quot-antigoni-quot-toy-sofokli/
Πρόσφατα σχόλια