Επιμορφωτική συνάντηση του ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Δυτικής Μακεδονίας

Ενδοσχολική επιμορφωτική συνάντηση εκπαιδευτικών

Την Τρίτη 17 Δεκεμβρίου 2019 και ώρα 12:00-14:00 στο Γενικό Λύκειο Σερβίων πραγματοποιήθηκε με επιτυχία επιμορφωτική συνάντηση, στο πλαίσιο των ενδοσχολικών επιμορφωτικών συναντήσεων που προγραμματίζονται από το ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Δυτικής Μακεδονίας, με θέμα «Οργάνωση και λειτουργία της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και ο ρόλος των συλλογικών οργάνων», με τους εκπαιδευτικούς των σχολικών μονάδων ΓΕ.Λ. Σερβίων, ΕΠΑ.Λ Σερβίων και Γυμνασίου Λιβαδερού.

Τον συντονισμό της παραπάνω επιμορφωτικής συνάντησης είχαν ο συντονιστής εκπαιδευτικού έργου ΠΕ80 κ. Παπαγιάννης Γεώργιος και ο συντονιστής εκπαιδευτικού έργου ΠΕ70 κ. Παπαευαγγέλου Αθανάσιος.

Οι εκπαιδευτικοί διατύπωσαν ερωτήματα, εξέφρασαν τις απόψεις τους, διατύπωσαν τις κρίσεις τους και συζήτησαν περιπτώσεις προς μελέτη.Γόνιμος διάλογος – εποικοδομητική συνάντηση.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/lykservi/2019/12/18/epimorfotiki-synantisi-toy-pe-k-e-s-dytikis-makedonias/