Χριστουγεννιάτικη γιορτή 2015

Δύο εβδομάδες  πριν τα Χριστούγεννα , οι μαθητές του Λυκείου μας ,που μετέχουν στα περιβαλλοντικά και πολιτιστικά προγράμματα  άρχισαν να κατασκευάζουν ημερολόγια  και χριστουγεννιάτικα δώρα. Με πολύ κέφι και φαντασία  δημιούργησαν μεγάλο πλήθος  κατασκευών  με σκοπό να τα εκθέσουν  στην Χριστουγεννιάτικη γιορτή  που θα έκαναν στις  22/12/2015 στο χώρο του ΚΑΠΗ του Δήμου Πηνειού στη Γαστούνη.

Δείτε παρακάτω τις δημιουργίες των μαθητών.

Στις 22/12/2015 παρουσίασαν τα δημιούργηματά τους ,στον παραπάνω χώρο , προσφέροντας  στους παρευρισκόμενους  καφέ, αναψυκτικά και γλυκά που είχαν κατασκευάσει  οι γονείς τους.  Ομάδα μαθητών τραγούδησαν χριστουγεννιάτικα τραγούδια , και ευχήθηκαν σε όλους Καλά Χριστούγεννα.

Η συμμετοχή των μαθητών  σε όλη την διαδικασία  ήταν εκπληκτική  και σε αυτές τις Χριστουγεννιάτικες μέρες έδειξαν  στους μεγαλύτερους  που βρέθηκαν  εκεί , την ενεργητικότητά τους  , την θέληση , την ομαδικότητα  και την χαρά της δημιουργίας.