Βράβευση επιτυχόντων του Σχολ. έτους 2014-15 από τον Δήμο Πηνειού

Τo απόγευμα της Τετάρτης 29/12/2015 στο Κουρβισιάνειο Πολιτιστικό κέντρο ο Δήμος Πηνειού  βράβευσε  τους επιτυχόντες στα ανώτατα εκπαιδευτικά  ιδρύματα για το σχολικό έτος  2014-15 .

Η αίθουσα ήταν κατάμεστη   από φοιτητές ,μαθητές , γονείς  ,εκπαιδευτικούς , συγγενείς και φίλους των μαθητών αλλά και εκπροσώπους κοινωνικών φορέων .

Η εκδήλωση οργανώθηκε  από τον Δήμο Πηνειού  και συντονίστηκε από τον    Αντιδήμαρχο Παιδείας και Πολιτισμού ,Κυριαζή Παναγιώτη  ο οποίος απηύθυνε και τον πρώτο χαιρετισμό.

Ακολούθησαν ευχές από  τον Σεβασμιότατο Μητροπολίτη Ηλείας Γερμανό ,τον Δήμαρχο Πηνειού Αλέξη Καστρινό , τον Διευθυντή Β/θμιας  εκπαίδευσης Δημητρέλλο Βασίλη , την Διευθύντρια του Λυκείου Περιβολάρη Χρυσάνθη  και την μαθήτρια  Πετροπούλου Κατερίνα η οποία  συγκέντρωσε τα περισσότερα μόρια  στις εξετάσεις.

Τέλος ο δήμαρχος Πηνειού έκανε την απονομή των βραβείων στους  σημερινούς φοιτητές και τους ευχήθηκε  καλές σπουδές.