Αρχική » Νέα - Ανακοινώσεις » Ευχές και τελευταίες υπενθυμίσεις για τις πανελλαδικές εξετάσεις

Ευχές και τελευταίες υπενθυμίσεις για τις πανελλαδικές εξετάσεις

Σας ευχόμαστε επιτυχία στις Πανελλαδικές εξετάσεις που αρχίζουν μεθαύριο.

Υπενθυμίζουμε ότι η προσέλευση των υποψηφίων στο εξεταστικό κέντρο είναι στις 07:30 την πρώτη μέρα και στις 07:45 τις υπόλοιπες.
Επιπλέον σας επισημαίνουμε εκ νέου βασικές οδηγίες:

• ο/η κάθε υποψήφιος/υποψήφια πρέπει να έχει μαζί του/της οπωσδήποτε το δελτίο εξεταζομένου (καρτελάκι)
  • οι προφορικά εξεταζόμενοι να έχουν εκτός από το δελτίο εξεταζομένου  και την αστυνομική  τους ταυτότητα
  • μπορούν να έχουν μαζί τους ένα μπουκαλάκι νερό ή αναψυκτικό (ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΡΑΠΤΟ)
  • να έχουν μαζί τους ΜΟΝΟ ανεξίτηλης μελάνης στυλό  (μαύρο ή μπλέ), μολύβι, γομολάστιχα, γεωμετρικά όργανα. ΤΟ ΜΟΛΥΒΙ γενικά ΔΕΝ επιτρέπεται στις απαντήσεις, παρά ΜΟΝΟ αν το διευκρινίζουν οι οδηγίες των θεμάτων.
  • επιπλέον οι υποψήφιοι κατά την είσοδό τους στην αίθουσα της εξέτασης απαγορεύεται να φέρουν μαζί τους βιβλία, τετράδια, σημειώσεις, διορθωτικό, κινητά, τηλέφωνα, υπολογιστικές μηχανές, έξυπνα ρολόγια και οποιαδήποτε άλλα ηλεκτρονικά μέσα μετάδοσης ή λήψης πληροφοριών ή επικοινωνίας.
  • ΠΡΟΣΟΧΗ: «Η κατοχή κινητού (έστω και απενεργοποιημένου)  μέσα στην αίθουσα συνιστά επαρκή λόγο μηδενισμού τους»  (εγκύκλιος)

Καλή δύναμη!
Καλή επιτυχία!