Αρχική » Νέα - Ανακοινώσεις » Ενημέρωση γονέων για τη λειτουργία του σχολείου τη Δευτέρα 12-9-2022

Ενημέρωση γονέων για τη λειτουργία του σχολείου τη Δευτέρα 12-9-2022

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Το ΓΕΛ Καστριτσίου θα λειτουργήσει τη Δευτέρα 12/9/2022 σύμφωνα με το εξής πρόγραμμα :

08.15 Προσέλευση μαθητών, τριών
Συγκέντρωση στο προαύλιο, Χαιρετισμός.
Είσοδος των μαθητών, τριών στα τμήματα σύμφωνα με τις καταστάσεις που θα έχουν αναρτηθεί στην είσοδο του σχολείου.

Στα τμήματα :

I. Θα επιβεβαιωθούν οι επιλογές (2η ξένη γλώσσα, Ομάδα Προσανατολισμού)
II. Θα επιβεβαιωθεί η ηλεκτρονική διεύθυνση των κηδεμόνων (παρακαλούμε να την έχουν οι μαθητές, τριες)
III. Θα καταγραφούν τα στοιχεία που αφορούν τη μεταφορά των μα-θητών (αστικό και υπεραστικό ΚΤΕΛ, ταξί)
IV. Θα οριστούν οι απουσιολόγοι κάθε τμήματος

09.00 Θα αρχίσει η διανομή των σχολικών βιβλίων ανά τμήμα, ξεκινώντας από τη Γ΄ Λυκείου. Παρακαλούμε οι μαθητές, τριες να έχουν σακίδιο για τη μεταφορά τους.
09.45 Τέλεση του καθιερωμένου αγιασμού στο χώρο συγκέντρωσης του σχολείου. Κάθε τμήμα θα εκπροσωπηθεί με 5 μαθητές, προς αποφυγή συνωστισμού (σύνολο 55 μαθητές).
Κατά τη διάρκεια τέλεσης του αγιασμού θα διακοπεί η διανομή των βιβλίων.

Κανένα τμήμα δεν θα αποχωρήσει πριν την ολοκλήρωση του αγιασμού.

Το Ωρολόγιο Πρόγραμμα της εβδομάδας θα είναι αναρτημένο στον Πίνακα Ανακοινώσεων και στην ιστοσελίδα του σχολείου.

Σύμφωνα με τον προγραμματισμό, οι μαθητές της Γ΄ Λυκείου θα σχολάσουν λίγο με-τά από την τέλεση του αγιασμού και οι μαθητές της Α΄ Λυκείου ως τις 12.30 – 13.00

Σας παρακαλούμε να ενημερωθείτε από το συνημμένο έγγραφο για το υγειονομικό πρωτόκολλο που θα εφαρμοστεί

Οδηγίες για την έναρξη λειτουργίας των σχολικών μονάδων Π_θμιας και Δ_θμιας Εκπαίδευσης και Ειδικής Αγωγής και Εκπ

Σας ευχόμαστε υγεία και καλή σχολική χρονιά!
Ο αναπλ. Δντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του ΓΕΛ Καστριτσίου

2 Σχόλια