Αρχεία για 12 Μαΐου 2014

Σ΄ αγαπάω μαμά

Με τον παραπάνω τίτλο, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Δημοτικού Σχολείου Χαβαρίου, διοργάνωσε μια υπέροχη εκδήλωση για να γιορτάσει τη γιορτή της μητέρας.

Η γιορτή ξεκίνησε με τραγούδια που παρουσίασαν οι μαθητές του Δημοτικού Σχολείου Χαβαρίου. Στη συνέχεια οι μαθητές του 4ου Γυμνασίου Πύργου τραγούδησαν διάφορα τραγούδια.

Την εμφάνισή τους έκαναν και οι ιππείς του “Ιππικού Ομίλου Ήλιδας” με τα άλογά τους, οι οποίοι μοίρασαν λουλούδια σε παρευρισκόμενες μητέρες.

Οι μαθητές σχολής πολεμικών τεχνών έκαναν επίδειξη της εκπαίδευσής τους.

Ακολούθησαν παραδοσιακοί χοροί από το χορευτικό σύλλογο “Ο Μοριάς” και η γιορτή έκλεισε με ελληνικά και ξένα τραγούδια από μαθητές του 1ου Λυκείου Αμαλιάδας.

Στο χώρο υπήρχαν περίπτερα και πάγκοι με πολλά όμορφα πράγματα, όπως φυτά, λουλούδια, γλυκά, παιχνίδια και άλλα, που μπορούσε να αγοράσει ο καθένας. Έγινε και λαχειοφόρος αγορά με αρκετά δώρα.

Η πλατεία του χωριού, αλλά και ο δρόμος, γέμισαν με κόσμο που ήρθε από παντού για να παρακολουθήσει αυτή την υπέροχη εκδήλωση.

Συγχαρητήρια λοιπόν στους γονείς και κυρίως στις μητέρες των μαθητών που για άλλη μια φορά διοργάνωσαν μια ωραία εκδήλωση και έκαναν το Χάβαρι επίκεντρο της δημοσιότητας. Χρόνια πολλά στις μητέρες αυτές, αλλά και σε όλες τις μητέρες του κόσμου.