Αρχεία για 8 Δεκεμβρίου 2009

‘Αρχισαν τα όργανα

Όταν έλεγα, να προσέξει ο κ. Παπανδρέου ποιούς έχει για συνεργάτες του και να τους μαζέψει τα λουριά για να μην επιδείξουν την ίδια αλαζονεία με παλιότερα, δεν ήξερα ότι θα δικαιωθώ τόσο γρήγορα.

Τα παιδιά του αντιπροέδρου της Βουλής Γρ. Νιώτη συνελήφθησαν μαζί με άλλα 20 άτομα στο αντιεξουσιαστικό στέκι “Ρεσάλτο”, στο Κερατσίνι, όπου ετοίμαζαν τα “όπλα” τους για να ξεκινήσουν τις επιθέσεις και τις καταστροφές των περιουσιών αθώων πολιτών.

Ο Κ. Νιώτης δήλωσε ότι έχει εμπιστοσύνη στα παιδιά του.

Εμείς όμως δεν έχουμε καμία εμπιστοσύνη στον κύριο Νιώτη. Αν δεν μπορεί να “κυβερνήσει” την οικογένειά του, δεν είναι ικανός να κυβερνήσει τη χώρα. Ας ασχοληθεί περισσότερο με την οικογένειά του και ας αφήσει τη χώρα να σωθεί από άλλους.

Στη Θεσσαλονίκη η αστυνομία κατάφερε να συλλάβει αρκετούς αναρχικούς (αντιεξουσιαστές) με τα πολεμοφόδια στα χέρια (σάκοι με μολότοφ, λοστούς, σφυριά, τσεκούρια, ξύλα και πέτρες). Μεταξύ των συλληφθέντων ήταν και τα 3 παιδιά του βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ, Τάσου Κουράκη. Ο Κουράκης, μαζί με τη βουλευτίνα του ΣΥΡΙΖΑ Λίτσα Αμανατίδου, πήραν τηλέφωνο τον Υφυπουργό Προστασίας του Πολίτη κ. Σπύρο Βούγια, για να αφήσει ελεύθερους τους συλληφθέντες.

Και ο κύριος Βούγιας μετατράπηκε σε Υφυπουργό Προστασίας του Αλήτη και έδωσε εντολή στην αστυνομία να τους ελευθερώσει, παρόλο που είχαν συλληφθεί με τις μολότοφ στα χέρια.

Φάνηκε λοιπόν ποιοί είναι οι “γνωστοί άγνωστοι” που μας ταλαιπωρούν τόσα χρόνια με συνεχή επεισόδια και καταστροφές χωρίς αιτία. Είναι τα παιδιά “καλών” οικογενειών, πολιτικών, πλουσίων, που δεν έχουν δουλέψει ποτέ στη ζωή τους, γι’ αυτό και καταστρέφουν τις περιουσίες που με κόπο έχουν φτιάξει οι πολίτες.

Κύριε Παπανδρέου, διώξε αμέσως το Βούγια από το Υπουργείο. Στείλ’ τον να κάνει παρέα με τους πρώην συντρόφους του.

Ο λαός δεν ξεχνά και όπως τιμώρησε τον Καραμανλή για το περσινό μπάχαλο, θα τιμωρήσει και το ΠΑΣΟΚ αν συνεχιστούν τέτοια φαινόμενα.