Αρχεία για 4 Νοεμβρίου 2008

Κάλυψη κενών στα Ολοήμερα

Καλύφθηκαν επιτέλους τα κενά εκπαιδευτικών ειδικοτήτων που υπήρχαν στα ολοήμερα σχολεία.
Αυτό έγινε στο νομό Ηλείας, στην περιφέρεια Αμαλιάδας απ’ όσο ξέρω. Ελπίζω το ίδιο να έχει γίνει και στην υπόλοιπη Ελλάδα.

Αυτό που δεν έχει αλλάξει είναι η γραφειοκρατία. Κάθε μήνα ζητούνται τα ίδια και τα ίδια δικαιολογητικά.

Το πρόβλημα οφείλεται στο τμήμα εντελλομένων της Νομαρχίας Ηλείας, γιατί σε άλλους Νομούς δεν συμβαίνει αυτό.

Ας ελπίσουμε οι γραφειοκράτες δημόσιοι υπάλληλοι (όνομα και πράγμα), των εντελλομένων, να εκσυγχρονιστούν.

Επεισόδια από οπαδούς του ΠΑΟΚ

Για άλλη μια φορά είδαμε τους γνωστούς πλέον οπαδούς του ΠΑΟΚ να προκαλούν επεισόδια μέσα σε γήπεδο, αλλά και έξω από αυτό. Αυτή τη φορά δημιούργησαν επεισόδια στο Καυτατζόγλειο στάδιο της Θεσσαλονίκης. Αρχικά συγκρούστηκαν με την αστυνομία, στους γύρω δρόμους. Στη συνέχεια προσπάθησαν να μπουν στο γήπεδο χωρίς να πληρώσουν, όπως κάνουν σχεδόν σε όλους τους εκτός έδρας αγώνες. Και κατά τη διάρκεια του αγώνα έκοβαν βόλτες γύρω από τον αγωνιστικό χώρο.

Επιτέλους κύριοι της ΕΠΟ ή της Σουπερλίγκα ή δεν ξέρω ποιοι άλλοι, ΠΑΡΤΕ ΔΡΑΣΤΙΚΑ ΜΕΤΡΑ

ΠΕΤΑΞΤΕ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ ΤΟΥΣ ΑΛΗΤΕΣ.

ΠΟΤΕ ΤΙΜΩΡΗΘΗΚΕ Ο ΠΑΟΚ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΤΩΝ ΟΠΑΔΩΝ ΤΟΥ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ;

Η ΑΤΙΜΩΡΗΣΙΑ των οπαδών του ΠΑΟΚ τόσα χρόνια και οι καταστροφές που έχουν προκαλέσει στον ΠΥΡΓΟ, στην ΞΑΝΘΗ, στην ΤΡΙΠΟΛΗ, στις ΣΕΡΡΕΣ και αλλού, όπως φαίνεται θα συνεχίζονται.

Όσο υπάρχουν δημοσιογράφοι τύπου Γιώργου Μίνου που ιδέα δεν έχει για τα επεισόδια.

Κύριοι της ΕΤ3 διώξτε επιτέλους αυτόν τον “εκπρόσωπο τύπου” του ΠΑΟΚ. Δεν θέλουμε να τον πληρώνουμε άλλο.