ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΒΟΛΕΙ 1ΓΚ

Την Παρασκευή 31 Οκτωβρίου ξεκίνησε και αυτή τη χρονιά η ακαδημία βόλεϊ του σχολείου μας και η συμμετοχή των μαθητών ξεπέρασε κάθε προσδοκία.

Ο μεγάλος αριθμός συμμετοχών ίσως μας οδηγήσει και σε δεύτερη μέρα προπονήσεων, αλλά αυτό θα το δούμε τις επόμενες ημέρες.

Θα πρέπει πάντα να θυμόμαστε ότι ο αθλητισμός δεν είναι αυτοσκοπός, αλλά το εργαλείο, ίσως ο καλύτερος τρόπος με τον οποίο τα παιδιά – αθλητές κοινωνικοποιούνται,  βάζουν στόχους, προσπαθούν να τους πετύχουν, βιώνουν την χαρά που προσφέρει η επιτυχία που προέρχεται μέσα από κόπο, προσπάθεια και σκληρή κάποιες φορές εργασία. Οι αθλητές μαθαίνουν ότι με υπομονή και επιμονή τα πάντα είναι δυνατά, στον αθλητισμό, στα μαθήματα, στην ίδια την ζωή!

Καλή συνέχεια!

;