1. Δημοτικό σχολείο Τρύφου 3/05/2023 (Γκοργκόλης Συμεών Εκπαιδευτικός ΕΑΕ, Τολιά Παρασκευή Κοινωνική Λειτουργός, Μαρούση Ευγενία Ψυχολόγος) Παρατήρηση της συμπεριφοράς των μαθητών εντός και εκτός τάξης και καθοδήγηση αυτών.
  2. Δημοτικό  σχολείο  Γαλατά  4/05/2023  (Πάστρα  Ελένη  Ψυχολόγος, Σακελλαρίου  Αθηνά Κοινωνική Λειτουργός) Σεξουαλική διαπαιδαγώγηση των μαθητών της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης.
  3. ΓΕ.Λ. Γαβαλούς   16/05/2023 (Τσαούση Δέσποινα Εκπαιδευτικός ΕΑΕ, Πάστρα Ελένη Ψυχολόγος)  Ενημέρωση και Συμβουλευτική στους μαθητές της Γ΄ τάξης  με θέμα:  «Η διαχείρηση του άγχους στις εξετάσεις».
  4. 8ο Δημοτικό σχολείο Αγρινίου 17/05/2024 (Διανέλη Παναγιώτα Κοινωνική Λειτουργός) Παιδαγωγική αξιολόγηση μαθητή  και συμβουλευτική της μητέρας του.
  5. 17ο Δημοτικό Αγρινίου 12/05/2023 (Μαρούση Ευγενία Ψυχολόγος, Γκοργκόλης Συμεών Εκπαιδευτικός ΕΑΕ και Τολιά Παρασκευή Κοινωνική Λειτουργός)  Ενημέρωση μαθητών  της Γ΄ τάξης και των γονέων τους με θέμα: «Ενσυναίσθηση και διαχείριση προβλημάτων και  συμπεριφοράς μέσα στην τάξη».
  6. 2ο Δημοτικό Αγρινίου 24/05/ 2023 (Μαρούση Ευγενία Ψυχολόγος) Επιμόρφωση συλλόγου διδασκόντων με θέμα:  «Η ενσυναίσθηση».
  7. 1ο  & 3ο  Γυμνάσιο Αγρινίου 30/05/2023 (Μπαλτάς Σπυρίδων Αναπληρωτής Προϊστάμενος ΚΕΔΑΣΥ Αιτωλοακαρνανίας, Καραμπέτσος Ηλίας Εκπαιδευτικός ΕΑΕ)     Ενημέρωση για την  διαδικασία γραπτών και προφορικών εξετάσεων μαθητών με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες.