ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΣΤΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΜΑΣ ΟΜΙΛΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΒΥΡΩΝΑ – ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ

Viber 2023 01 18 17 24 37 776

Την Τετάρτη 18  Ιανουαρίου 2023 πραγματοποιήθηκε στο χώρο του Νηπιαγωγείου μας ενδιαφέρουσα ομιλία για τους γονείς.

Η ομιλία τελούσε υπό  την αιγίδα του Κέντρου  Υγείας  του παιδιού Βύρωνα – Καισαριανής και ομιλήτριες ήταν οι κυρίες Πρασούλη  Αλεξία, Παιδίατρος – Αναπτυξιακή  Παιδίατρος  και Γεωργούδη Νέλλη, Κλινική  ψυχολόγος. Το πολύ ενδιαφέρον θέμα της ομιλίας ήταν:

«Αναπτυξιακά χαρακτηριστικά και ψυχοσυναισθηματικά στάδια της προσχολικής ηλικίας – σχολική ετοιμότητα».

Στην ομιλία συμμετείχαν αρκετοί γονείς οι οποίοι αφού παρακολούθησαν τις εισηγήσεις των ομιλητριών έθεσαν υπό συζήτηση τις απορίες και τα ερωτήματα που τους απασχολούσαν.

Το ενδιαφέρον των γονέων για ενημέρωση πάνω και σε άλλα ζητήματα που αφορούν στην ψυχοσυναισθηματική ανάπτυξη των παιδιών, μας ενθαρρύνει να προγραμματίσουμε και άλλες παρόμοιες συναντήσεις στο σχολείο μας.

Viber 2023 01 18 17 24 38 013