Πρόγραμμα Γυμνασίου Θουρίας

Δημοσιευμένο στις 5 Δεκεμβρίου, 2023 – 3:40 μμ | από Γυμνάσιο Θουρίας

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ

Αγαπητοί γονείς,
Σας ενημερώνουμε, ότι το σχολείο μας, κατά το σχολικό έτος 2023-24, θα διαθέτει Κοινωνική Λειτουργό, την κα Σπυροπούλου Ελισάβετ, μια φορά την εβδομάδα, κάθε Παρασκευή. Ο ρόλος της είναι συμβουλευτικός και υποστηρικτικός με σκοπό την ενίσχυση και την ενδυνάμωση της κοινωνικοσυναισθηματικής ανάπτυξης των μαθητών. Οι μαθητές θα έχουν την δυνατότητα να συνομιλούν μαζί της είτε σε ομαδικό επίπεδο εντός της σχολικής τάξης είτε πραγματοποιώντας ατομικές συναντήσεις μαζί της. Για τις ατομικές συζητήσεις, είναι απαραίτητη η γονική συναίνεση μέσω συμπλήρωσης Υπεύθυνης Δήλωσης, η οποία έχει δοθεί στους μαθητές. Οι μαθητές οφείλουν να παραδώσουν την Υπεύθυνη Δήλωση, είτε στην ίδια την Κοινωνική Λειτουργό, κάθε Παρασκευή, είτε στην Διευθύντρια, όποια ημέρα το επιθυμούν. Θα τηρηθεί φύλαξη των Υπεύθυνων Δηλώσεων προστατεύοντας τα προσωπικά δεδομένα των μαθητών.
Δυνατότητα επικοινωνίας με την Κοινωνική Λειτουργό έχουν και οι γονείς, μετά από επικοινωνία μαζί της ,κάθε Παρασκευή, στο τηλέφωνο του σχολείου. Θα πραγματοποιούνται καθορισμένα ραντεβού, ύστερα από επικοινωνία μαζί σας. Λόγω της παρουσίας της κα Σπυροπούλου, μια φορά την εβδομάδα, θα δίνεται προτεραιότητα στις ατομικές συναντήσεις με τους μαθητές και στην συνέχεια με τους γονείς. Για οποιαδήποτε διευκρίνηση ή απορία μπορείτε να επικοινωνείτε μαζί της κάθε Παρασκευή, στο τηλέφωνο του σχολείου.

Με εκτίμηση, η Διευθύντρια

ΑΝΝΑ ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Δημοσιευμένο στις 25 Οκτωβρίου, 2023 – 5:50 μμ | από Γυμνάσιο Θουρίας

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΘΟΥΡΙΑΣ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2023-2024

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Σας προσκαλούμε την Παρασκευή,27-10-2023 και ώρα 10.30 π.μ. στο Γυμνάσιο Θουρίας για ενημέρωση σχετικά με τη λειτουργία και τις δράσεις του σχολείου.

Η Δ/ΝΤΡΙΑ

Άννα Πολυχρονοπούλου

Ύλη Μαθημάτων Εξετάσεων Σεπτεμβρίου 2023

Δημοσιευμένο στις 21 Ιουνίου, 2023 – 12:14 πμ | από Γυμνάσιο Θουρίας