11o Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας Τρίπολη 10 και 11 05 2022

Δημοσιευμένο στις 12 Απριλίου, 2022 – 5:06 μμ | από Ντυμένος Αναστάσιος

Διάχυση Προγράμματος Erasmus+

Οι μαθητές θέλουν να εκφράζονται και να παρουσιάζουν τις εργασίες τους. Ένας πρωτότυπος και εναλλακτικός τρόπος είναι το κόμικ. Ταυτόχρονα το σχολείο μας μαζί με ένα σχολείο από το Krefeld της Γερμανίας συμμετέχει στο πρόγραμμα erasmus+. Το θέμα μας είναι “what goes around comes around”, που σημαίνει σε ελεύθερη μετάφραση “ό,τι δώσεις θα πάρεις”. Οι μαθητές μας, χωρίστηκαν σε ομάδες και δημιούργησαν πολλές ιστορίες εμπνευσμένες από αυτό το θέμα και προσανατολισμένες στον σεβασμό προς τον άλλο. Μία από τις πολλές ομάδες μας θα παρουσιάσει δύο μικρά κόμικ και τον τρόπο δημιουργίας τους, στο 11ο Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας την Τετάρτη 11 Μαϊου 2022.

Λήψη αρχείου

1. Δεν υπάρχουν σχόλια προς “11o Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας Τρίπολη 10 και 11 05 2022”