Ημερομηνία διεξαγωγής εισαγωγικών εξετάσεων για την Α’ Γυμνασίου

Ενημερώνουμε τους υποψήφιους για την Α’ τάξη του Μουσικού Γυμνασίου Σάμου σχολικού έτους 2020-21 ότι οι εισαγωγικές εξετάσεις θα πραγματοποιηθούν σε αίθουσα των Γυμνασίων (Κανάρη 13, Σάμος) την Παρασκευή 25  Ιουνίου 2021 από τις 8.30 το πρωί. Προκειμένου να μην υπάρξει συνωστισμός και κούραση οι εξετάσεις θα έχουν τα εξής χαρακτηριστικά:

• Οι εξετάσεις θα πραγματοποιηθούν σε γρουπ 5-6 μαθητών ενώπιον 5μελούς επιτροπής. Οι ώρες για το κάθε γκρουπ ανακοινώνονται από τη διεύθυνση του σχολείου με τηλεφωνική επικοινωνία.
  • Οι υποψήφιοι μαθητές θα έχουν τη δυνατότητα να εισέρχονται στο χώρο των γυμνασίων με ΜΟΝΟ έναν συνοδό.
  • Η προσέλευση τους θα γίνεται 15 λεπτά πριν την εξέταση. Η διάρκεια της εξέτασης είναι 30-45 λεπτά.
  • Για τους υποψήφιους που επιθυμούν να εξεταστούν στην προαιρετική διαδικασία εκτέλεσης οργάνου, θα πρέπει να έχουν μαζί τους το μουσικό όργανο (εκτός από πιάνο και ντραμς τα οποία θα υπάρχουν στο χώρο εξέτασης).

Μετά το πέρας των εξετάσεων, την ίδια μέρα, θα ανακοινωθεί η λίστα των εισακτέων, επιλαχόντων και απορριπτέων στο blog του σχολείου.