‘ Συνδιδασκαλία’ στα Μαθηματικά.

Την Δευτέρα 9 Μαρτίου 2020, οι μαθητές του Β1 Γυμνασίου, με τους μαθητές του Β1 Λυκείου, πραγματοποίησαν συνδιδασκαλία στο μάθημα των Μαθηματικών. Οι μαθητές του Γυμνασίου παρουσίασαν την απόδειξη του τύπου της απόστασης σημείου από σημείο, με τη χρήση του Πυθαγορείου θεωρήματος, και στη συνέχεια οι μαθητές του Λυκείου, έκαναν εφαρμογή του τύπου στα Διανύσματα.

Σκοπός της συνδιδασκαλίας ήταν:

• Να συνειδητοποιήσουν οι μαθητές, την συσχέτιση της ύλης σε Γυμνάσιο και Λύκειο.
  • Να μάθουν να εργάζονται συνεργατικά
  • Να αποκτούν ενσυναίσθηση.

Υπεύθυνοι Καθηγητές:

Χρήστος Σπηλιώτης-Μαθηματικός