ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΡΟΥΣΩΝΑ

ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ

Φεστιβάλ Πολυπολιτισμικής Κουζίνας.

Φεβ 202015

Την Τρίτη 11 Φεβρουαρίου 2020, πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας, Φεστιβάλ Πολυπολιτισμικής Κουζίνας με μπέργκερς, μπουρίτος, ρώσικες σαλάτες ,cheesecake, τιραμισού, αλλά και χούμους και τσάντεϊ γλυκοκολοκύθας και ντομάτας!

Τύφλα να΄χει το master chef!!!

Στη δράση συμμετείχε η Γ΄γυμνασίου στο πλαίσιο του μαθήματος της Γλώσσας, προωθώντας την διαπολιτισμική εκπαίδεση                                                                                                                                                                         Υπεύθυνη καθηγήτρια: Μαρκοπούλου Δήμητρα-Φιλόλογος

Έλεγχοι βαθμολογίας Α΄ Τετραμήνου

Φεβ 20208

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Σας ενημερώνουμε ότι, οι Έλεγχοι βαθμολογίας Α΄ Τετραμήνου, για το τρέχον σχολικό έτος 2019-20, θα δοθούν στους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών, την Τρίτη 11/2/2020 στις  11: 30 π.μ.

Οι μαθητές θα προσέλθουν κανονικά στο σχολείο.

Ευχαριστήριο προς τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου Κρουσώνα.

Φεβ 20202

Οι Εκπαιδευτικοί και οι Μαθητές του Γυμνασίου Κρουσώνα, ευχαριστούν θερμά, τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας , για την προσφορά των αρτιδίων , στα πλαίσια της γιορτής των Τριών Ιεραρχών.

Ποιοι ήταν όμως οι Τρεις Ιεράρχες και γιατί θεωρούνται Προστάτες Άγιοι της Παιδείας και των Γραμμάτων;

Πατήστε κάτω αριστερά  στο ‘Λήψη Αρχείου’ για να διαβάσετε το κείμενο.

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!!!

Δεκ 201922

Ο Σύλλογος Διδασκόντων, το Προσωπικό και οι Μαθητές του Γυμνασίου Κρουσώνα σας εύχονται

Καλά Χριστούγεννα και Ευτυχισμένο το 2020!!!

Αγώνες Αθλοπαιδείας Βόλεϊ Γυμνασίων.

Δεκ 201922

Συγχαρητήρια στους μαθητές και μαθήτριες του Γυμνασίου Κρουσώνα, για τη συμμετοχή τους με τη Σχολική Ομάδα Βόλει, στους Αγώνες Αθλοπαιδείας Βόλεϊ Γυμνασίων, που έγιναν στις 18/12/2019, στο κλειστό Γυμναστήριο ‘ 2 Αοράκια ‘

Υπεύθυνη καθηγήτρια: Μαλλιωτάκη Φούλα– Εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής

Επίσκεψη στο Τάλως Plaza.

Δεκ 201922

Την Παρασκευή 20 Δεκεμβρίου 2019, Το Γυμνάσιο Κρουσώνα , επισκέφτηκε τον κινηματογράφο  στο Τάλως Plaza, όπου παρακολούθησαν την ταινία Last Christmas και στη συνέχεια είχαν την ευκαιρία να περιηγηθούν στον ευρύτερο χώρο του συγκροτήματος.

Εκδρομή της Γ΄ Γυμνασίου στην Αθήνα.

Δεκ 201922

8-10 Δεκεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε η εκδρομή της Γ ΄ Γυμνασίου στην Αθήνα. Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να ξεναγηθούν στο Μουσείο της Ακρόπολης, στον Ιερό Βράχο και στη Βουλή. Παράλληλα, συμμετείχαν σε δραστηριότητες στο Ευγενίδιο ίδρυμα, ενώ δεν έλειψε και η διασκέδαση. Στο Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος παρακολουθήσαμε το μιούζικαλ  Ώραία μου κυρία’ , επισκεφτήκαμε το allou fun park και το village cinemas στου Ρέντη, ενώ τέλος περιηγηθήκαμε στο Αττικό ζωολογικό πάρκο στα Σπάτα. Με την άψογη συνεργασία μαθητών-καθηγητών η εκδρομή ολοκληρώθηκε με επιτυχία. Συνοδοί: Μεσσαριτάκη Άννα, Μαρκοπούλου Δήμητρα.

Χριστουγεννιάτικο παζάρι.

Δεκ 201922

Την Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου 2019 , οι μαθητές του Γυμνασίου Κρουσώνα , πραγματοποίησαν Χριστουγεννιάτικο παζάρι, με κατασκευές , στολίδια  και γλυκά ,τα οποία με πολύ χαρά παρασκεύασαν τα ίδια τα παιδιά!

Γεωγραφία Α1΄ Γυμνασίου Σχ. Έτος 2019-2020

Δεκ 201920

‘Χριστουγεννιατικες’ Ασκήσεις στα Μαθηματικά

Δεκ 201920

Κάντε ΄κλικ΄ στο σημείο που γράφει  ΄Λήψη αρχείου΄για να μπορέσετε να διαβάσετε το κείμενο (κάτω αριστερά).

« Παλιότερα άρθρα