Αποτελέσματα εργαστηρίων & διαγωνισμών “Μικροί Μεταφραστές” του Γυμνασίου Κρεμαστής

Η Διευθύντρια Παρασκευή Ξανθούλη και όλοι οι καθηγητές του Γυμνασίου Κρεμαστής συγχαίρουν τους μαθητές του σχολείου για την επιτυχία τους στο διαγωνισμό μετάφρασης.

ΔΗΜΟΤΙΚΟΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΡΟΔΟΥ

ΔΙΕΘΝΕΣ ΚΕΝΤΡΟ ΣΥΓΓΡΑΦΕΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΡΑΣΤΩΝ ΡΟΔΟΥ

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗΣ

ΑΓΓΛΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

3ο ΒΡΑΒΕΙΟ: Μέλλω Κόρμπα, γ΄ τάξη, Γυμνάσιο Κρεμαστής

ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗΣ

ΑΓΓΛΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

1ο ΒΡΑΒΕΙΟ: Ιωάννης Καρπαθάκης, γ΄ τάξη, Γυμνάσιο Κρεμαστής

2ο ΒΡΑΒΕΙΟ: Δέσποινα Μανωλάκη, γ΄ τάξη, Γυμνάσιο Κρεμαστής

Το Διεθνές Κέντρο Συγγραφέων και Μεταφραστών του ΔΟΠΑΡ προσκαλεί τους μικρούς και νεαρούς του φίλους με τους γονείς τους, τους εκπαιδευτικούς και όλους όσοι αγαπούν τη λογοτεχνία και τη μετάφραση να γιορτάσουμε μαζί την Παγκόσμια Ημέρα Παιδικού Βιβλίου την Παρασκευή 31 Μαρτίου 2017 και ώρα 18.30 στην αίθουσα εκδηλώσεων ΡΟΔΙΝΙ.

Θα γνωρίσουμε τους συγγραφείς παιδικής λογοτεχνίας Μάνο Κοντολέων, Λίλλη Λαμπρέλλη και Μαρία Παπαγιάννη που θα απονείμουν τα βραβεία και τους επαίνους στους μαθητές και τις μαθήτριες που διακρίθηκαν στους διαγωνισμούς του εκπαιδευτικού προγράμματος ΒΙΒΛΙΟΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ.

Είστε όλοι καλεσμένοι!

Δημοτικός Οργανισμός Πολιτισμού Αθλητισμού Ρόδου