ΘΕΜΑ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ Γ/ΣΙΟΥ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ ΣΤΟ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΌ ΜΟΥΣΕΊΟ ΡΟΔΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΛΆΤΙ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΑΓΙΣΤΡΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΠΟΛΗ.

Η Διευθύντρια του Γ/σίου Κρεμαστής ζητά την εκδήλωση ενδιαφέροντος από τα  τουριστικά  γραφεία για τη διοργάνωση εκπαιδευτικής επίσκεψης στο Αρχαιολογικό Μουσείο Ρόδου & στο Παλάτι του Μαγίστρου στην Παλιά Πόλη στο πλαίσιο του  μαθήματος Βυζαντινή και Μεσαιωνική Ιστορία Β’ Γυμνασίου.

Συγκεκριμένα:

– Θα πραγματοποιηθεί με μικρό τουριστικό λεωφορείο την Παρασκευή 28 Απριλίου

Η προσφορά της επίσκεψης θα περιλαμβάνει:

– Μετάβαση με πούλμαν από το Γ/σιο Κρεμαστής προς τους προαναφερόμενους χώρους πραγματοποίησης δράσεων (αποτύπωση αστικών στοιχείων κλπ) και επιστροφή στο Γ/σιο Κρεμαστής (08:30 π.μ. – 13:30μ.μ. σε κάθε περίπτωση)

Αριθμός των συμμετεχόντων μαθητών θα είναι  45 μαθητές και 1 αρχηγός  και 2 εκ/κοί συνοδοί  της εκπαιδευτικής επίσκεψης.

Υπεύθυνος καθηγητής: Μπρόκου Αγγελική (ΠΕ02)

Δείτε ολόκληρη την προκήρυξη στο σύνδεσμο που ακολουθεί.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΣΤΟ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΌ ΜΟΥΣΕΊΟ ΡΟΔΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΛΆΤΙ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΑΓΙΣΤΡΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΠΟΛΗ.