ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΜΑΘΗΤΗ ΠΟΤΣΑΚΗ ΜΑΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΟΥ ΣΤΟΝ 6ο ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ”ΕΥΔΗΜΟΣ”

H Δ/ντρια και ο Σύλλογος διδασκόντων συγχαίρουν

τον μαθητή  Ποτσάκη  Μάνο της  Α’ τάξης

για την επιτυχία του στον 6ο τοπικό Μαθηματικό διαγωνισμό με την επωνυμία «ΕΥΔΗΜΟΣ». Ο διαγωνισμός αυτός πραγματοποιήθηκε την 14η Νοεμβρίου 2015 και συμμετείχαν 112 μαθητές της Α΄ Γυμνασίου από τα Γυμνάσια του Νομού. Συνολικά 24 μαθητές από αυτούς διακρίθηκαν και έχουν δικαίωμα συμμετοχής στην επόμενη φάση, που είναι ο διαγωνισμός με την επωνυμία «ΙΠΠΑΡΧΟΣ». Ο διαγωνισμός «ΙΠΠΑΡΧΟΣ» θα πραγματοποιηθεί στις 16 Ιανουαρίου 2016, παράλληλα με τον Πανελλήνιο διαγωνισμό «ΕΥΚΛΕΙΔΗ» ο οποίος διοργανώνεται από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία.

Ο διαγωνισμός «ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ» θα γίνει το Σάββατο 16 Ιανουαρίου 2016 στις 09.00-12.00 πμ., στο 1ο Γυμνάσιο Ρόδου στον  οποίο θα συμμετέχουν μόνο οι επιτυχόντες του διαγωνισμού «ΘΑΛΗΣ» και “ΕΥΔΗΜΟΣ”.