Διαγωνισμός σχεδίασης βινιέτας 2014

Ο Διαγωνισμός απευθύνεται στους μαθητές όλων των τάξεων των Δημοτικών, Γυμνασίων και Λυκείων όλης της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου (Κυκλάδες και Δωδεκάνησα), οι οποίοι καλούνται να λάβουν μέρος σε αυτόν στο πλαίσιο της ανάδειξης από την Διεύθυνση Τουρισμού της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου της πολιτιστικής ταυτότητας της περιοχής του Νοτίου Αιγαίου ως ιδιαίτερα ελκυστικού τουριστικού προορισμού.

Οι μαθητές θα χρησιμοποιήσουν το επισυναπτόμενο υπόδειγμα, το οποίο θα αναπαραχθεί και θα τους μοιραστεί  από τον εκπαιδευτικό που θα αναλάβει τη διεξαγωγή του διαγωνισμού στο σχολείο, στο οποίο θα σχεδιάσουν την δική τους πρόταση για  βινιέτα στο προβλεπόμενο στο υπόδειγμα πλαίσιο και θα συμπληρώσουν τα απαιτούμενα στοιχεία στα πεδία που υπάρχουν στο κάτω τμήμα του υποδείγματος.

Θα επιλεγούν συνολικά 6 έργα από τα οποία θα έχουν ως έπαθλο κατά σειρά αξιολόγησης τα εξής:

1ο) Ένα (1) Tablet αξίας μέχρι 300 €,

2ο) Μία (1) Ψηφιακή Φωτογραφική Μηχανή αξίας μέχρι 150 €,

3ο) Μία (1) Δωροεπιταγή για αγορά βιβλίων αξίας 100 € ,

4ο) Μία (1)  Δωροεπιταγή για αγορά βιβλίων αξίας 70 €,

5ο και 6ο από ένα βιβλίο που έχει στηρίξει την έκδοσή του η Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου.

Οι συμμετοχές πρέπει να ταχυδρομηθούν αποκλειστικά με χρήση των Ελληνικών Ταχυδρομείων (ΕΛ.ΤΑ) στην διεύθυνση: Φιλοτελική Ένωση Δωδεκανήσου, Τ.Θ. 286, Τ.Κ 85100, Ρόδος.

Αποστολή συμμετοχών μέχρι Παρασκευή 28 Μαρτίου 2014.

Περισσότερες πληροφορίες στην ιστοσελίδα www.fedod.gr και στο τηλ. 6973366782 κ. Ι. Κουρέλης)

Η συμμετοχή στον διαγωνισμό είναι προαιρετική  και χωρίς κόστος για τους μαθητές.