Η ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ
Σάββατο, 27 Απριλίου 2024, 19:05  Με ετικέτα ,

οδοντιατρικος ελεγχοςΤην Πέμπτη, 25/04/2024, πραγματοποιήθηκε επίσκεψη της οδοντιάτρου Νεονάκη Αντωνίας, του Κέντρου Υγείας Αγίας Φωτεινής, στο σχολείο μας στα πλαίσια του προγράμματος αγωγής στοματικής υγείας. Η Κα Νεονάκη πραγματοποίησε προληπτική οδοντιατρική εξέταση, με όλους τους κανόνες υγιεινής, στους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας, και παρέδωσε σε κάθε παιδί ενημερωτική επιστολή με τα αποτελέσματα της εξέτασης. Στη συνέχεια ενημέρωσε τα παιδιά για τη Στοματική Υγεία, όπως για τον σωστό τρόπο βουρτσίσματος των δοντιών.

Ευχαριστούμε θερμά την οδοντίατρο Νεονάκη Αντωνία για τον προληπτικό έλεγχο και την εξαιρετική ενημέρωση, καθώς και το Κέντρο Υγείας Αγίας Φωτεινής και τον Δήμο Αμαρίου η συμβολή των οποίων ήταν καθοριστική για την υλοποίηση της δράσης.