Την Παρασκευή 29 Σεπτεμβρίου 2023, γιορτάστηκε η 10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού στο πλαίσιο εναρμόνισής της με την Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού.
Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Εσπερινού Γυμνασίου Μεσολογγίου με Λ/Τ, μαζί με τους μαθητές του, πραγματοποίησε περίπατο στο Λιμάνι του Μεσολογγίου προκειμένου να αναδειχθεί η θεμελιώδης σημασία της σωματικής άσκησης και του αθλητισμού για την υγεία του ατόμου.
Πρόσφατα σχόλια