5ο Αθλητικό Φεστιβάλ Κωφών

Και τη φετινή χρονιά συμμετείχαμε στο 5ο Αθλητικό Φεστιβάλ Κωφών #BE ACTIVE που πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 10 και Πέμπτη 11 Απριλίου 2024 στο Δημοτικό Στάδιο Σπάτων και διοργανώθηκε από την Ελληνική Ομοσπονδία Αθλητισμού Κωφών (Ε.Ο.Α.Κ.), με τη στήριξη της Περιφέρειας Αττικής, τη συνεργασία του Δήμου Σπάτων Αρτέμιδος, και τις Ομοσπονδίες Χειροσφαίρισης Ελλάδος (Ο.Χ.Ε), και Αθλημάτων Ακριβείας (Ε.Ο.Α.Α).

Την Τετάρτη 10 Απριλίου 2024 οι μαθητές/τριες του σχολείου μας «μυήθηκαν» στα αθλήματα που «καλλιεργεί» η ΕΟΑΚ και έπαιξαν ποδόσφαιρο και μπάσκετ, χάντμπολ, επιτραπέζια αντισφαίριση και bowling και έτρεξαν στο ταρτάν του στίβου, κάνοντας πράξη το μήνυμα του φετεινού φεστιβάλ: «Δοκίμασε, προσπάθησε, γνώρισε και κέρδισε τη χαρά της δράσης».

ΓΒΔ

Την Πέμπτη 11 Απριλίου 2024 γιορτάστηκε η λήξη του Φεστιβάλ με τη συνάντηση όλων των σχολείων που συμμετείχαν μέσα σε κλίμα χαράς και ενθουσιασμού.

2 1 1 1 3 1

Συγχαρητήρια σε όλους και όλες για αυτό το τόσο σημαντικό διήμερο αθλητικών δράσεων!

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΕΟΑΚ