Υποδοχή- Μελλοντική συνεργασία αδελφοποίησης

Την Παρασκευή 31 Μαΐου το Ειδικό Σχολείο «Άγιος Σπυρίδωνας» Λάρνακας επισκέφθηκε το σχολείο μας  στα πλαίσια της αδελφοποίησης των δύο σχολείων. Ο Σύλλογος Διδασκόντων αποδέχτηκε την πρόσκληση που του κάναμε και ταξίδεψε στην  πόλη μας συνοδεύοντας μεγάλη ομάδα μαθητών. Καθηγητές και μαθητές του σχολείου μας καλωσόρισαν  τους «αδελφούς μας από την Κύπρο» και τους υποδέχτηκαν με κεράσματα και δωράκια.   Μετά την ανταλλαγή δώρων, οι φιλοξενούμενοί μας περιηγήθηκαν στους χώρους του σχολείου όπου συστεγαζόμαστε  κι έπειτα όλοι μαζί επισκεφθήκαμε αρχαιολογικούς χώρους και αξιοθέατα της πόλης μας (Σπηλιά του δράκου – Μονή Μαυριώτισσας). Στη συνέχεια πήραμε το γεύμα μας σε παραλίμνιο εστιατόριο. Μαθητές και καθηγητές είχαν την ευκαιρία να ανταλλάξουν απόψεις και να δημιουργήσουν καινούριες φιλίες. Η συνάντηση αυτή αποτέλεσε το θεμέλιο για μια μελλοντική συνεργασία ανάμεσα στα δύο σχολεία.

Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Σαββίδη Χαράλαμπο υπεύθυνο σχολικών δραστηριοτήτων για τον συντονισμό της επικοινωνίας

Την κ. Μέλη Θάλεια Διευθύντρια του 4ου Γυμνασίου για την ξεχωριστή της βοήθεια και την συμμετοχή της στην διαδικασία υποδοχής.