Run Greece 2019!

Το σχολείο μας συμμετείχε, σήμερα Κυριακή 12/05/2019, στον αγώνα δρόμου RUN GREECE  – ΑΓΩΝΕΣ ΠΟΛΗΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ, που συνδιοργανώθηκε  από την Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Δυτικής Μακεδονίας, την Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας και το Δήμο Καστοριάς.
Στην επιτυχημένη για ακόμη μια φορά διοργάνωση και που στόχος των αγώνων ήταν η χαρά της συμμετοχής, η βελτίωση της ψυχικής και σωματικής υγείας, η μύηση των μαθητών στον αθλητισμό, η  κοινωνικοποίηση των συμμετεχόντων, το σχολείο μας συμμετείχε με την ομάδα στίβου , την οποία συνόδεψαν εκπαιδευτικοί και γονείς των μαθητών μας.

Η πρώτη εκκίνηση και εφέτος δόθηκε με τους μαθητές μας να ανοίγουν τη μεγάλη αυτή γιορτή του αθλητισμού που αποτέλεσε μια πρωτόγνωρη εμπειρία γι’ αυτούς.

Ευχαριστούμε θερμά για τη συμμετοχή μας και την υποστήριξη τους:

κ. Αθανάσιο Ράπτη, πρόεδρο οργανωτικής  επιτροπής αγώνων RUN GREECE- Ειδικό Γραμματέα ΣΕΓΑΣ,

κ. Παναγόπουλο Κωνσταντίνο, πρόεδρο  ΣΕΓΑΣ,

καθώς και τους εθελοντές για την πολύτιμη βοήθειά τους.