Αρχική » Εκπαιδευτικές Επισκέψεις » 9ο Πανελλήνιο Συνέδριο eTwinning

9ο Πανελλήνιο Συνέδριο eTwinning

e TwinningΕκτός από τις διαδικτυακές επιμορφώσεις που παρακολουθούν οι εκπαιδευτικοί μας με θέμα τα προγράμματα eTwinning  και Erasmus, τρεις εκπαιδευτικοί του σχολείου μας παρακολούθησαν δια ζώσης το  9ο Πανελλήνιο Συνέδριο eTwinning και Αξιοποίησης των Τεχνολογιών Πληροφορίας και Επικοινωνίας στην εκπαίδευση που διεξήχθη στη Σύρο στις 20-22 Οκτωβρίου 2023. Η Βούλα Παναγούλια, Ελένη Ντούνα και Αναστασία Σπανού παρακολούθησαν ομιλίες και συμμετείχαν σε ολιγομελή εργαστήρια για εργαλεία Τεχνητής Νοημοσύνης στη μάθηση και ένταξη των παραγόμενων έργων σε ευρωπαϊκά προγράμματα συνεργασίας και ανταλλαγής μαθητών.