Αρχείο ημέρας 9 Μαρτίου 2021

Ημέρα Σχολικής Βίας και Εκφοβισμού 2021

Στις 9/3/2021 πραγματοποιήθηκε δίωρο αφιέρωμα σε όλες τις τάξεις για την ημέρα Σχολικής Βίας και Εκφοβισμού στο πλαίσιο της πραγμάτωσης ανθρωπιστικών αξιών αφού ο ρόλος του σχολείου είναι ιδιαίτερα σημαντικός στην εξάλειψη προκαταλήψεων και ρατσισμού σε κάθε είδους διαφορετικότητα.

Στο αφιέρωμα αυτό ιδιαίτερα ενεργός ήταν ο ρόλος των μαθητών της ομάδας της «Διαμεσολάβησης των Συνομιλήκων», προγράμματος που υλοποιείται στο σχολείο μας από το έτος 2017-18 έως σήμερα, με συμμετοχή στη διαμόρφωση του προγράμματος αλλά και του επιλεχθέντος υλικού.