Αρχική » Εξ αποστάσεως εκπαίδευση » Αναστολή λειτουργίας σχολικών μονάδων Δήμου Χαλκιδέων

Αναστολή λειτουργίας σχολικών μονάδων Δήμου Χαλκιδέων

Ενημερώνουμε τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του σχολείου μας, ότι σύμφωνα με απόφαση της Δημάρχου Χαλκιδέων Ελένης Βάκα, αναστέλλεται, για 3 ημέρες (Παρασκευή 05/02, Δευτέρα 08/02, Τρίτη 09/02), η λειτουργία όλων των σχολικών μονάδων του Δήμου Χαλκιδέων, προκειμένου να εκτελεστούν εργασίες απολύμανσης (για να δείτε την απόφαση πατήστε εδώ). Επομένως για τις ημέρες αυτές τα μαθήματα στο σχολείο μας θα διεξαχθούν Εξ αποστάσεως μέσω της πλατφόρμας Webex.

Σας υπενθυμίζουμε ότι:

α) Τα μαθήματα Εξ αποστάσεως διεξάγονται  08:10 – 13:15 (Δευτέρα, Τρίτη, Παρασκευή) και 08:10 – 14:00 (Τετάρτη, Πέμπτη) σύμφωνα με το Ωράριο Λειτουργίας των Δια Ζώσης μαθημάτων που θα βρείτε αναρτημένο στην Ενότητα Σχολική Ζωή. Κάθε διδακτική ώρα θα έχει διάρκεια 40 λεπτά (με εξαίρεση την 1η  και την 7η  που θα έχουν διάρκεια 35 λεπτά) και θα ακολουθεί διάλειμμα 15 λεπτά (με εξαίρεση το πρώτο και το τελευταίο που θα έχουν διάρκεια 10 λεπτά).

β) Θα τηρηθεί το Εβδομαδιαίο Ωρολόγιο Πρόγραμμα Μαθημάτων που ίσχυε για τα Δια Ζώσης μαθήματα, το οποίο μπορείτε να βρείτε αναρτημένο στην Ενότητα Σχολική Ζωή.

Η επανέναρξη των Δια Ζώσης μαθημάτων έχει προγραμματιστεί για την Τετάρτη 10/02.