Αρχική » Εξ αποστάσεως εκπαίδευση » Ενημέρωση γονέων / κηδεμόνων και μαθητών / μαθητριών

Ενημέρωση γονέων / κηδεμόνων και μαθητών / μαθητριών

Αγαπητοί γονείς / κηδεμόνες των μαθητών / μαθητριών του σχολείου μας

α) Σας κοινοποιούμε ευχαριστήρια επιστολή της Περιφερειακής Διευθύντριας Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Στερεάς Ελλάδας προς την εκπαιδευτική κοινότητα της Στερεάς Ελλάδας

Λήψη αρχείου

β) Σας ενημερώνουμε ότι με βάση το ΦΕΚ 1293/12-04-2020 αποφασίζεται η παράταση της προσωρινής απαγόρευσης λειτουργίας όλων των εκπαιδευτικών δομών, έως και τις 10 Μαΐου 2020, για προληπτικούς λόγους, κατόπιν εισήγησης της Εθνικής Επιτροπής Προστασίας Δημόσιας Υγείας έναντι του κορονοϊού COVID-19.

γ) ) Σας ενημερώνουμε ότι τα μαθήματα ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ εξ αποστάσεως εκπαίδευσης μέσω της πλατφόρμας WeBex του Υ.ΠΑΙ.Θ. θα ξεκινήσουν τη Δευτέρα 27/04/2020. Το Εβδομαδιαίο Ωρολόγιο Πρόγραμμα Μαθημάτων θα αναρτηθεί στο ιστολόγιο του σχολείου μας και θα ενημερωθείτε σχετικά και με μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

Σας ευχόμαστε Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα

Η Διευθύντρια και οι καθηγητές του Γυμνασίου Δροσιάς