Αρχική » Μαθητικοί Διαγωνισμοί » Αποτελέσματα Διαγωνισμού Φυσικής

Αποτελέσματα Διαγωνισμού Φυσικής

Το Σάββατο 13 Απριλίου 2019 διεξήχθη ο Πανελλήνιος Διαγωνισμός Φυσικής “Αριστοτέλης” 2019, στον οποίο έλαβαν μέρος 6966 μαθητές και μαθήτριες από όλη την Ελλάδα.

Το σχολείο μας εκπροσωπήθηκε από 11μαθητές και μαθήτριες.

Έλαβαν εύφημο μνεία οι μαθητές της :

Α΄ τάξης    Αθηναίος Αργύριος

Κανδύλα Σωτηρία

Μετά από αυτή την επιτυχία η Διευθύντρια και ο σύλλογος διδασκόντων του Γυμνασίου Δροσιάς συγχαίρουν τους βραβευθέντες αλλά και όλους όσους συμμετείχαν στο διαγωνισμό και τους εύχονται κάθε πρόοδο.