Αρχική » Αθλητικοί Αγώνες » Ημέρα σχολικού αθλητισμού 2018 -2019

Ημέρα σχολικού αθλητισμού 2018 -2019

Την Παρασκευή 28/09/2018 ολοκληρώθηκε με επιτυχία η Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού στο σχολείο μας. Διοργανώθηκαν διάφορες  δραστηριότητες και πιο συγκεκριμένα:

α) Αγώνες Πετοσφαίρισης, Καλαθοσφαίρισης και Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης

β) Προβολές βίντεο-παρουσιάσεων ολυμπιακών αθλημάτων και αθλημάτων όπου συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας.

γ) Ζωγραφική με θέματα σχετικά με τον αθλητισμό

Την διοργάνωση όλων των δραστηριοτήτων ανέλαβαν μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας υπό την επίβλεψη του καθηγητή Φυσικής Αγωγής  και των καθηγητών του σχολείου.