Εκδήλωση λήξης σχολικού έτους 2016-2017
Μετά από μια ιδιαίτερα δημιουργική χρονιά την Δευτέρα 29/5/2017 οργανώθηκε μια μικρή αλλά γεμάτη αγάπη εκδήλωση για τους μαθητές μας. Αρχικά παρουσιάστηκαν τα προγράμματα σχολικών δραστηριοτήτων που υλοποιήθηκαν κατά το σχολικό έτος 2016-2017 στο σχολείο μας και πιο συγκεκριμένα:
-
το περιβαλλοντικό πρόγραμμα “Τα τρελά νερά του Ευβοϊκού” με συντονίστρια την κα. Μάλλιαρη Ζαχαρούλα
-
δράση κατά του Ρατσισμού με συντονίστρια την κα. Παπανίκου Παναγιώτα
-
το πολιτιστικό πρόγραμμα “Ας αρχίσει η παράσταση” στα πλαίσια του οποίου η θεατρική ομάδα του σχολείου μας παρουσίασε τη θεατρική παράσταση “Ένας ζωντανός …….υπολογιστής” σε συντονισμό, διασκευή κειμένου και σκηνοθεσία του κου Σταματόπουλου Κων/νου και της κας Αρμουτσή Ευαγγελίας.
Στη συνέχεια ακολούθησε ένα μικρό αφιέρωμα στους μαθητές της Γ’ Γυμνασίου που περιλάμβανε:
- ένα μικρό αποχαιρετιστήριο λόγο που εκφώνησε εκ μέρους όλων των μαθητών της Γ’ Γυμνασίου ο μαθητής Σουλιωτάκης Ηλίας τονίζοντας πως “διένυσαν μια συναρπαστική διαδρομή όπου μοιράστηκαν αγωνίες ελπίδες, όνειρα, στόχους και εμπειρίες.”
- ένα συγκινητικό βίντεο με όμορφες στιγμές των μαθητών κατά τη διάρκεια των τριών χρόνων παρουσίας στο σχολείο μας που δημιούργησε ο συμμαθητής τους Σμυρλάκης Αλέξανδρος
- αναμνηστικά δώρα που μοίρασε σε όλους του μαθητές της Γ’ Τάξης ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων
Ο διευθυντής και ο σύλλογος διδασκόντων ευχαριστούν θερμά τους συντονιστές/τριες καθηγητές/τριες των σχολικών προγραμμάτων που υλοποιήθηκαν και τη φετινή σχολική χρονιά στο σχολείο μας και φυσικά τους μαθητές που συμμετείχαν μαζικά δίνοντας τον καλύτερο εαυτό τους και τους εύχονται καλή επιτυχία στις εξέτασεις τους.