Αρχική » Αθλητικοί Αγώνες » Συμμετοχή του Γυμνασίου Δροσιάς Εύβοιας στους Πανευβοϊκούς Μαθητικούς Σχολικούς Αγώνες Στίβου.

Στις 11/5/2017 το σχολείο μας συμμετείχε με 5 μαθητές – αθλητές στους Πανευβοϊκούς Μαθητικούς Σχολικούς Αγώνες Στίβου που πραγματοποιήθηκαν στον νομό μας. Οι αθλητές μας πραγματοποίησηαν εξαιρετική παρουσία και πιο συγκεκριμένα κατέλαβαν:

Α) ο μαθητής της Γ1 τάξης Κουτουτζής Αντώνης την 1η θέση στα 150μ.

Β) η μαθήτρια της Γ2 τάξης Τσαμίτα Κων/να την 5η θέση στα 150μ.

Γ) ο μαθητής της Γ1 τάξης Ανδρεαδάκης Σταμάτιος την 1η θέση  στο μήκος.

Δ) η μαθήτρια της Α3 τάξης Μπρατσιώτη Δήμητρα την 1η θέση στο μήκος.

Ε) ο μαθητής της Α3 τάξης Τουλίτσης Νικόλαος την 4η θέση  στον δίσκο.

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στον καθηγητή φυσικής αγωγής Κ. Ράγια και ευχόμαστε ολόψυχα πάντα επιτυχίες.