Αρχείο για 6 Ιουνίου, 2019

Στο κατάμεστο από μαθητές, εκπαιδευτικούς, γονείς και άλλους προσκεκλημένους, θέατρο του 1ου Γυμνασίου Πύργου, πραγματοποιήθηκαν την Τετάρτη, 15 Μαΐου 2019 και ώρα 8.30 μμ,  η βράβευση και έκθεση των φωτογραφιών των μαθητών που διακρίθηκαν στον διαγωνισμό “Οι θησαυροί του κόσμου”, ο οποίος υλοποιήθηκε στο πλαίσιο της δράσης “Αγώνες Τέχνης- Άνοιξη στα Σχολεία”, των Σχολικών Δραστηριοτήτων ΔΔΕ Ηλείας.

280 φωτογραφίες αξιολογήθηκαν από ειδική επιτροπή, που αποτελείτο από τους επαγγελματίες φωτογράφους Δημήτρη Παπαϊωάννου, Θεόδωρο Μπερτσάτο και Βασίλη Αγγελάκο και από αυτές διακρίθηκαν οι 80, αποσπώντας επαίνους, διακρίσεις, βραβεία αισθητικής και βραβεία απόδοσης θέματος. Όπως επεσήμανε η επιτροπή, “τα παιδιά, μέσα από το φανταστικό, με οδηγό το φως, ταξίδεψαν στη Γη, μούσκεψαν με το νερό, με μια φλόγα στην ψυχή!. Αυτό που μας δείχνουν τα παιδιά, είναι η ελπίδα!”.

ΒΡΑΒΕΙΑ

Comments Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο “Αγώνες Τέχνης- Άνοιξη στα σχολεία”- Διαγωνισμός Φωτογραφίας “Οι θησαυροί του κόσμου”: Από την έκθεση & βράβευση