Αρχείο για 24 Ιανουαρίου, 2017

Σε εξέλιξη βρίσκεται ο 2ος Διαγωνισμός Ποίησης και Ζωγραφικής με τίτλο “Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα”, που διοργανώνουν οι Σχολικές Δραστηριότητες της ΔΔΕ Ηλείας σε συνεργασία με τον Δήμο Αρχαίας Ολυμπίας, για τους μαθητές των Γυμνασίων και Λυκείων της Ηλείας.
Καταληκτική ημερομηνία υποβολής των έργων στα σχολεία είναι η Παρασκευή, 24 Φεβρουαρίου 2017, ενώ η αποστολή τους στη ΔΔΕ Ηλείας θα πρέπει να έχει ολοκληρωθεί μέχρι την Τρίτη, 28 Φεβρουαρίου.
Τα έργα θα αξιολογηθούν από κριτικές επιτροπές και, όσα διακριθούν, θα βραβευθούν σε ειδική εκδήλωση που θα λάβει χώρα στο Δημαρχείο Αρχαίας Ολυμπίας, την Κυριακή, 19 Μαρτίου 2017, με την παρουσία της ποιήτριας Κατερίνας Αγγελάκη- Ρουκ, πνευματικής κόρης του Νίκου Καζαντζάκη και των ηθοποιών Κώστα Καζάκου και Κατερίνας Διδασκάλου, οι οποίοι θα διαβάσουν τα ποιήματα των παιδιών.

Comments Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Σε εξέλιξη ο 2ος Μαθητικός Διαγωνισμός Ποίησης και Ζωγραφικής, αφιερωμένος στον Νίκο Καζαντζάκη