Αρχείο για 17 Φεβρουαρίου, 2016

Η ενδιάμεση έκθεση προόδου προγραμμάτων σχολικών δραστηριοτήτων έχει ήδη σταλεί στα σχολεία. Αφορά στο χρονικό διάστημα μέχρι 29-2-2016. Συμπληρώνεται και αποστέλλεται μόνον ηλεκτρονικά στα e mail: ysdilei@sch.gr, grayilei@sch.gr μέχρι τις 4 Μαρτίου 2016.

ΕΝΔΙΑΜΕΣΗ ΕΚΘΕΣΗ 2016

Comments Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ενδιάμεση Έκθεση Προόδου Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ

ΠΟΙΗΣΗΣ & ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

Σε εξέλιξη βρίσκεται ο Μαθητικός Διαγωνισμός Ποίησης και Ζωγραφικής με θέμα “Ολυμπιακή φλόγα: 80 Αφή, χιλιάδες χρόνια μήνυμα Ειρήνης”, που διοργανώνει η Διεύθυνση ΔΕ Ηλείας δια της Υπεύθυνης Σχολικών Δραστηριοτήτων, Τίτας Τερζή, σε συνεργασία με το Δήμο Αρχαίας Ολυμπίας. Τα έργα των μαθητών θα παραδοθούν στη ΔΔΕ την 1η Μαρτίου και θα αξιολογηθούν από κριτικές επιτροπές. Η τελετή απονομής βραβείων θα λάβει χώρα στο Δημαρχείο Αρχαίας Ολυμπίας, την Κυριακή, 20 Μαρτίου 2016, με την παρουσία σημαντικών εκπροσώπων της τέχνης.

Comments Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Μαθητικός Διαγωνισμός Ποίησης και Ζωγραφικής “Ολυμπιακή φλόγα: 80 χρόνια Αφή, χιλιάδες χρόνια μήνυμα Ειρήνης”