Αρχείο για 2 Δεκεμβρίου, 2014

Αγαπητοί συνάδελφοι ,
σας ενημερώνουμε ότι οι εκπαιδευτικοί που εκδήλωσαν ενδιαφέρον

για τα τρία σεμινάρια στο πλαίσιο του 17ου Φεστιβάλ Κινηματογράφου Ολυμπίας,

μπορούν να προσέλθουν και να τα παρακολουθήσουν κανονικά.
 ΤΡΙΤΗ 2/12, 16:00-18:00. Συνεδριακό κέντρο Πύργος, Ηλείας.
«Συνεργασία για τη δημιουργία ψηφιακών μαθητικών έργων και διάχυσή τους στο Διαδίκτυο: άνοιγμα στην παγκόσμια κοινότητα». Από τη Σοφία Παπαδημητρίου, υπεύθυνη Ψηφιακών Μέσων της Εκπαιδευτικής Τηλεόρασης, PhD του Ελληνικού Ανοικτού Πανεπιστημίου. .

ΤΕΤΑΡΤΗ 3/12, 16:00-18:00. Συνεδριακό κέντρο Πύργος, Ηλείας.
«Οι τεχνικές του  ηλεκτρονικού μοντάζ.  Τα μυστικά του premiere». Από το Γιώργο Κουρμούζα, σκηνοθέτη και μοντέρ. Πύργος, Συνεδριακό κέντρο.

ΠΕΜΠΤΗ 4/12, 16:00-18:00. Συνεδριακό κέντρο Πύργος, Ηλείας.
«Εργαστήρι Κινηματογραφικής Παιδείας: η περίπτωση της ταινίας μικρού μήκους». Από την Ειρήνη Ανδριοπούλου, επικοινωνιολόγο, ερευνήτρια ΜΜΕ, EU Media Literacy Expert. Πύργος, Συνεδριακό κέντρο.

Comments Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΣΗ σχετ.: Σεμινάρια στο 17ο Φεστιβάλ Κινηματογράφου Ολυμπίας