Αρχείο για 7 Νοεμβρίου, 2014

14η Ευρωπαϊκή Συνάντηση Νεανικής Οπτικοακουστικής Δημιουργίας Camera Zizanio

Για την αίτηση σχολείου (Γ/σιο-Λύκειο) ΕΔΩ

Για την εγκύκλιο ΕΔΩ

Προβολές και παράλληλες εκδηλώσεις και δράσειςαπό 29 Νοεμβρίου έως 12 Δεκεμβρίου 2014

Σημείωση 1 (ΠΡΟΒΟΛΕΣ): Σε ότι αφορά στις προβολές που γίνονται ειδικά για τους μαθητές (περιπτώσεις iii. και vi.), τα σχολεία θα πρέπει να επικοινωνούν με τη Γραμματεία του Φεστιβάλ  για την επιλογή των ταινιών και την οργάνωση της συμμετοχής τους. Το ίδιο ισχύει και για τις προβολές της Camera Zizanio (περιπτώσεις iv. και v.) για τις ημέρες και ώρες που συμπίπτουν με τα σχολικά προγράμματα. Τα αναλυτικά προγράμματα προβολών θα ανακοινωθούν μέχρι τις 20/11.

Σημείωση 2 (ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ): Για τη συμμετοχή τους στα εργαστήρια, οι μαθητές θα πρέπει να υποβάλλουν την Αίτηση Συμμετοχής (επισυνάπτεται) μέχρι τις 21 Νοεμβρίου στη Γραμματεία του Φεστιβάλ (είτε μόνοι τους είτε μέσω των σχολείων τους). Η επιλογή τους, θα γίνει στις 25/11 με δημόσια κλήρωση παρουσία εκπαιδευτικών, μαθητών κλπ.

Γραμματεία Φεστιβάλ:

Συνεδριακό Κέντρο της νομαρχίας (είσοδος από 28ης Οκτωβρίου)

όλες τις μέρες της εβδομάδας (και τις αργίες) 10:30 – 17:30 .

τηλ. 2621031615

e-mail: olympiaiff@gmail.com

Comments Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο 17ο Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Ολυμπίας και 14η Camera Zizanio