Αρχείο για 17 Σεπτεμβρίου, 2014

Για την Έγκριση του προγράμματος πατήστε ΕΔΩ

Για πληροφορίες: http://www.organizationearth.org/

ή καλέστε στην ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΓΗ στο 2102325380

Comments Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Ανακύκλωσ-e», Οργάνωση Γη

Το Υπουργείο Παιδείας Και Θρησκευμάτων καλεί όλα τα σχολεία Α/θμιας & Β/θμιας Εκπ/σης να υλοποιήσουν δράσεις ευαισθητοποίησης των μαθητών, στο πλαίσιο του
Προγράμματος «Κοινωνικό Σχολείο». Ο συντονισμός των δράσεων θα γίνει από τους Υπεύθυνους Αγωγής Υγείας και Σχολικών Δραστηριοτήτων.

Θα διοργανωθούν ενημερωτικές δράσεις και εκδηλώσεις ευαισθητοποίησης, χωρίς δαπάνη για το Δημόσιο, σχετικά με τα παρακάτω θέματα:

Διατροφή

Πρόληψη της Χρήσης Εξαρτησιογόνων Ουσιών (καπνός, αλκοόλ, ναρκωτικά)

Σεξουαλική Αγωγή

Πρόληψη Βίας-Ρατσισμού/Ανθρώπινα Δικαιώματα

Κυκλοφοριακή Αγωγή

Εθισμός στο Διαδίκτυο

ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ

Comments Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Δράσεις ευαισθητοποίησης μαθητών, στο πλαίσιο του Προγράμματος «Κοινωνικό Σχολείο»

Σας ενημερώνουμε ότι το Ίδρυμα Ιατροβιολογικών Ερευνών της Ακαδημίας Αθηνών (ΙΙΒΕΑΑ) και η Ελληνική Αντικαρκινική Εταιρεία, στο πλαίσιο του προγράμματος «HEART 2», διοργανώνουν τον 2ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό για τον Έλεγχο του Καπνίσματος.

Ο Διαγωνισμός απευθύνεται σε μαθητές Ε’ & ΣΤ’ Δημοτικού και όλων των τάξεων των Γυμνασίων και Λυκείων της χώρας.

Για την προκήρυξη πατήστε ΕΔΩ

Comments Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός για τον Έλεγχο του Καπνίσματος

Για πληροφορίες πατήστε ΕΔΩ

Comments Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα UNICEF “Σχολεία Υπερασπιστές των Παιδιών”