Α Γυμνασίου

Σε αυτή τη σελίδα θα ανεβάζουμε υλικό για την Α’ Γυμνασίου. Υλικό τόσο για τους μικρούς μας φίλους όσο και για τους συναδέλφους που χρειάζονται υλικό για την τάξη τους. Για όσες δημοσιεύσεις είναι δικές μας  φέρουμε την πλήρη ευθύνη. Θα παρουσιάζονται και υπερσύνδεσμοι (links) όμως από δουλειές άλλων συναδέλφων, για το υλικό αυτό εμείς δεν φέρουμε καμία ευθύνη ούτε για την ορθότητα και την πληρότητα, αλλά ούτε και τη γνησιότητα των δημοσιευμάτων…….

Ας  ξεκινήσουμε λοιπόν με υλικό από διάφορους συνδέσμους στο ίντερνετ.

•  Βοήθημα στα Μαθηματικά Α’ Γυμνασίου από το free-ebooks θα βρείτε εδώ
  • Λύσεις σχολικού βιβλίου μαθηματικά Α γυμνασίου εδώ!
  • Σχολικό βοήθημα Μαθηματικών Α΄ Γυμνασίου από το taexeiola.blogspot.gr και τις εκδώσεις Βολονάκη εδώ!
  •  Μαθηματικά Α γυμνασίου ένα ακόμα βοήθημα εδώ!
  • Κι ακόμα ένα βοήθημα εδώ!
  • Και ένα βοήθημα για επανάληψη εδώ!
  • Διαγωνίσματα για την α γυμνασίου θα βρείτε εδώ!
  • Το προηγούμενο σχολικό βιβλίο της Α Γυμνασίου Κύπρου θα βρείτε εδώ!
  •  Το σχολικό εγχειρίδιο των Μαθηματικών Α’ Γυμνασίου Κύπρου  σύμφωνα με το νέο αναλυτικό πρόγραμμα των μαθηματικών. Το συγκεκριμένο σχολικό εγχειρίδιο δόθηκε τη σχολική χρονιά 2011 – 2012. Δείτε το εδώ!
  •  Το βιβλίο των μαθηματικών για τους μαθητές της Α Γυμνασίου (Τεύχος Α) της Κύπρου. Το βιβλίο δόθηκε στους μαθητές πρώτη φορά τη σχολική χρονιά 2012 – 2013. Δείτε το εδώ!
  • Το βιβλίο των μαθηματικών της Α Γυμνασίου (Κύπρου) Τεύχος Β . Σχολική Χρονιά 2012 – 2013. Δείτε το εδώ!
  • 58 Διαγωνίσματα Μαθηματικών Α’ Γυμνασίου από Προαγωγικές Εξετάσεις Ιουνίου εδώ!

13 Responses to Α Γυμνασίου

1. Ο/Η sebastianos λέει:

Σας ευχαριστω για τη δυνατοτητα που μας δινετε να καταλαβαινουμε τα μαθηματικα

2. Ο/Η ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ λέει:

Συγχαρητήρια για την υπέροχη δουλειά και που δίνετε τη δυνατότητα της δωρεάν μάθησης!

3. Ο/Η ΜΑΓΓΟΥΤΑ ΜΑΡΙΑ λέει:

θελω το βιβλιο της κας Μ.ΠΑΠΑ -ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

4. Ο/Η Αναξίμανδρος λέει:

Μπράβο με βοηθήσατε πάρα πολυ

5. Ο/Η arxidi tis koinonias!!! λέει:

WTF!!!REALLY NIGGA??!!!I DON’T UNDERSTAND ANYTHING.EVERYTHING HERE ARE BIG DRIP WITH DICKS!!!
    —-______—-

6. Ο/Η tasos λέει:

και ένα ακόμα βοήθημα εδώ http://www.mathgreece.blogspot.com

7. Ο/Η αναστασιος λέει:

ΕΔΩ https://www.youtube.com/channel/UCyS-VOHB3LddD700hP0XtmA ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΒΙΝΤΕΟ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΜΑΘΗΜΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ

8. Ο/Η mitsos λέει:

για τον πούτσο είναι αυτή η σελίδα

9. Ο/Η nikomel λέει:

Άλλες σελίδες για Μαθηματικά Α Γυμνασίου:

Middle School Math traps
    YouTube Channel

και

10. Ο/Η Middle school math traps λέει:

Ευχαριστούμε για το υλικό.
    Η σελίδα μου
    Middle School Math Traps
    στο YouTube
    είναι αφιερωμένη στα Μαθηματικά
    της Α Γυμνασίου και θα χαιρόμουν
    αν την προσθέτατε στο δωρεάν υλικό
    για τα Μαθηματικά της Α Γυμνασίου.