This is my country!

Οκτ 202223

Οι μαθητές της ΣΤ’ τάξης μας ταξιδεύουν στα ωραιότερα μέρη της Ελλάδας, στα Αγγλικά, για να διαφημίσουν τον τόπο μας!

ioaninna

Αγγλικα προτζεκτ

ioaninna

Project

SIGHTS FOR THESSALONIKI

The reptile museum is a museum in Edessa

SIGHTS FOR THESSALONIKI

Ancient-Epidaurus-Theatre-Programme

ATHENS

MY COUNTRY IS GREECE

The white tower of Thessaloniki is a tower that you can go in and see things from the past also theres a restaurant at the top

62CC2B38 0946 4057 9DB3 B4B079C853AE

από κάτω από: Εργασίες ΣΤ' τάξης| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο This is my country!

Τα σχόλια είναι κλειστά.