Το European School Radio είναι πολύγλωσσο και στηρίζει την 3η γιορτή πολυγλωσσίας στη Θεσσαλονίκη

Η 3η Γιορτή της Πολυγλωσσίας «Θεσσαλονίκη, Πολύγλωττη πόλις 2015» 22, 23 και 24/5/2015 στο Δημαρχιακό Μέγαρο Θεσσαλονίκης μας προσκαλεί όλους, τους νέους και τους μεγαλύτερους να ανακαλύψουμε την ποικιλία και τον πολιτισμικό πλούτο των γλωσσών, συμμετέχοντας σε θεατρικά και μουσικά πολυγλωσσικά εργαστήρια, εκπαιδευτικά σχέδια δράσης, σε βιωματικές δραστηριότητες πολιτισμικού χαρακτήρα, ερευνητικά προγράμματα, σε φιλικές και αυθόρμητες συζητήσεις και παρουσιάσεις γλωσσών.

Το European School Radio είναι πολύγλωσσο, στηρίζει την 3η γιορτή πολυγλωσσίας στη Θεσσαλονίκη με δημοσιεύσεις και σποτ και σας καλούμε να συμμετέχετε ειδικά τα σχολεία που συμπράττουν στο πρόγραμμα του esradio με ξενόγλωσσες εκπομπές.

Afisa polyglossias A4 2015

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/esrblog/2015/05/18/to-european-school-radio-einai-polyglosso-kai-stirizei/